WEB SİTESİ NEDİR?

WEB SİTESİ NEDİR?

Web Sitesi hakkında bilmek İstedikleriniz Nelerdir?

Kişilere ya da kurumlara ait web sayfaları bulunmaktadır. Bu web sayfalarının ulaşılabilir hale gelmesi için de bir araya getirilmesi gerekmektedir. Ve, web sayfalarının toplamını bir araya getiren oluşuma da web sitesi adı verilmektedir. İnternette gerçekleştirmiş olduğumuz hava durumu ile ilgili bilgi sahibi olma, yemek tariflerini okuma, sağlık konularında bilgi sahibi olma gibi pek çok konuyu olanaklı hale getirirken yararlandığımız web sayfalarının, web sitesi içerisinde bulunduğunu belirtmeyi unutmamalıyız.

Web Sitesi Ne İşe Yarar?

Web sitelerinin en önemli yanı bilgi vermektir. Şirketinizin  tüm faaliyetlerini, müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri veya ürünleri ve tüm iş faaliyetlerinizi müşterilere sunmaya yardımcı olur. Geniş bir çevreye bilgi paylaşımı yapmanızı sağlar. İş yeriniz ile ilgili olayları ilanları duyuruları ve haberleri buradan paylaşabilir ve çalışan yada diğer kesimlere ulaştırabilirsiniz. E-Ticaret ile internet üzerinden alışveriş yapmanızı, ürünlerinizi satmanızı sağlar. Web siteleri çağımızın silahıdır. İnternet kullanımının yaygınlaşması bu gücü arttırmaktadır. Sizi de vakit kaybetmeden bu gücü kullanmaya davet ediyoruz.

Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız ya da ürünleriniz/hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Web Sitesi Nasıl olmalıdır?

Bir web sitesinde dikkat edilecek hususlar:

* Sayfalar mümkün olduğu kadar hızlı açılmalı dolayısı ile oluşturulan sayfalar bu bilinçle profesyonelce konunun uzmanları tarafından hazırlanmalı. Sayfa içerisindeki grafikler ve kullanılıyorsa eğer media dosyaları optimize edilmeli ve en uygun formatlar seçilmeli,
* Alt sayfalara kolay ulaşılmayı sağlayacak iyi bir navigasyon yapısı sağlanmalı,
* Arama motorlarında sitenin içeriğine uygun hedef kitlenin aradiği olası anahtar kelimelerin (keyword) aranması sonucunda aranan kelimelerin popüleritesine göre mutlaka üst sıralarda çıkmalı bununla ilgili yine konunun uzmanı kişi yada kişiler tarafından Arama Motor Optimizasyonu (SEO) yapılmalı,
* Kesinlikle hatalı yada açılmayan sayfalara linkler olmamalı (kırık link) , web sitesindeki tüm sayfaların, resimlerin, fotoğrafların, interaktif dosyaların ve formların sorunsuz çalışması sağlanmalı ve bunların baştan sona bütün kontrolleri mutlaka yapılmalı.

– Bunların dışında web sitesine daha değer katacak haber & duyuru, iletişim, sipariş ve benzeri formlar, anket gibi eklentiler de yararlı olacaktır.

 

İşin en güzel yanı bunun için müşteri adayının dünyanın her yanından ve evinden kolayca sizin web sitenize ulaşabilmeleridir – ki bu da tüm reklam faaliyetleri içinde en çok ulaşılabilme potansiyelini taşıyan ve en ucuz yöntemdir. Bunu gerçekleştirebilmeniz için tabii ki mutlak şart olan şey arama motor optimizasyonlarının (SEO) sitenizde bir uzman tarafından yapılması sitenizin ilgili anahtar kelime yada sözcüklerde üst sıralarda çıkması gerekmektedir.

Dünya üzerinde yaklaşık 800 milyon internet kullanıcısının 20 milyonu Türkiye’dedir. Bu sayı gittikçe artmakta ve artık tüm kuruluşlar reklam, hizmet, iletişim, ticaret gibi işler amacıyla interneti kullanmaktadırlar.